Įkvėpk

Ką veikti šią vasarą? 10 idėjų

Vos šiai vasarai prasidėjus, pasakiau sau: „Šią vasarą išsemsiu pilnomis saujomis ir visu kūnu, aš ja išsimėgausiu.“. Pasidalinsiu savo keliais planais – tarp jų yra ir visiškai nieko nekainuojančių bei ne ką mažiau malonių.

1. IŠBANDYTI NAUJĄ 100 KM TAKĄ APLINK VILNIŲ

Va šitą va. Trasų yra pačių įvairiausių ir skirtingo ilgio. Aš norėčiau išbandyti 50 km ėjimą su Saulium ir draugais.

2. KELIAS DIENAS PABŪTI PRIE JŪROS

Pasivartyti, pasideginti, pasitikti saulėlydį prie jos, leisti, kad smėlio pribėgtų į tarpupirščius, o knyga, kurią tuo metu skaičiau, dar ir žiemą pažertų man smėlio kruopelyčių, primindama apie tą laiką.

3. BENT VIENĄ NAKTĮ PAMIEGOTI PO ATVIRU DANGUMI GAMTOJE

Įsisiautus į miegmaišį arba į palapinę noriu užmigti po atviru dangumi ir prabudus ryte, basom kojom jausti žemę, skruostais – ryto vėsą.

4. PATARNAUTI VIPASANOS STOVYKLOJE

Vipasana yra tylos ir meditacijos stovyklos, kurios vyksta visame pasaulyje. Pabuvęs poroje stovyklų po 10 dienų, gali jose patarnauti – ruošti maistą medituojantiems, valyti patalpas, užsiimti administraciniais darbais, padėti, kuo gali. Po praėjusią vasarą patirtos stovyklos, supratau, kad esu pasiruošusi nuvykti patarnauti.

Man šios stovyklos yra puikus būdas palydėti vasarą, pajusti tikrojo gyvenimo skonį ir susipažinti su savimi.

Esu rašiusi tekstą apie šią savo patirtį čia.

5. PAKELIAUTI PO LIETUVĄ SU PALAPINĖMIS

Sauliui (jis yra mano meilė) dar žiemą žadėjau, kad, kai išsilaikysiu teises, apvešiu jį aplink Lietuvą, stosime keistose vietose, statysime palapinę, valgysime maistą, ruoštą ant ugnies, maudysimės ežeruose, bendrausime su vietiniais gyventojais, minsime mažyčių miestelių mįsles ir fotografuosimės prie bažnyčių.

Nuliūdau, kai nepavyko išlaikyti vairavimo egzamino iš pirmo karto – galvojau, nejau neišdegs planas? Ir tuomet, gegužės 29 d. aš pagaliau išlaikiau ir gavau vairavimo teises. Panašu, kad teks pildyti pažadą.

6. ATSIKELTI PRIEŠ SAULĖTEKĮ IR EITI PASIVAIKŠČIOTI

Praėjusią vasarą neturėjau daug pinigų, negalėjau sau leisti prašmatnių kelionių, nevairavau automobilio, tai ir prie ežero ne visada galėjau atsidurti, o dar ir dirbti daug reikėjo, tad stresas lipo per kraštus.

Man beliko ieškoti laimės ir pramogų ten ir su tuo, ką turėjau tuo metu ir aš atradau fantastiškiausią pramogą: atsikeldavau prieš pat saulėtekį ir eidavau pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį. Su šia daina. Aš nežinau, kas prilygs tam grožiui, tai bundančiai dienai, toms spalvoms, kurias matydavau tuomet. O dar vėliau įsigudrindavau įsipilti kavos į puodelį ir išgerti ją ant Tauro kalno, stebėdama lėtai bundantį miestą. Širdis prisipildydavo laimės ir dėkingumo gyvenimui.

7. ARBŪZAI, VANDUO IR KREMAS NUO SAULĖS

Ši trijulė, tikėtina, bus mano šios vasaros TOP 3: arbūzus dievinu nuo pat vaikystės. Jie man net už braškes gardesni! Lietuvos ežerai, upės, jūra… nuo tada, kai išmokau plaukti, kiekvieną kartą panėrusi į vandenį, netveriu džiaugsmu. Kremas nuo saulės, pasirodo, irgi yra puikus dalykas ir mano odai labai reikalingas.

P.S. praėjusią vasarą atradau, kad labai smagu prie ežero numinti ryte dviračiu, išsimaudyti, grįžti atgal ir taip pradėti darbo dieną! Dienos, kurios prasideda nuo 30 km, numintų dviračiu ir pasiplaukiojimo ežere, jau savaime stebuklingos.

8. DRAUGAI

Aplink save turiu nuostabių žmonių, su kuriais jaučiuosi saugiai, įkvepiančiai ir smagiai. Kartais visi įsisukame į darbus ir pamirštame skirti laiko mūsų draugystėms. Aš noriu šią vasarą su kiekvienu iš savo artimiausių draugų arba:
a) pasivartyti žolėje;
b) skaniai išsiplaukioti, išsiturkšti vandeny;
c) dalintis arbūzu;
d) žvelgti į žvaigždėtą dangų ir kalbėtis apie tai, koks stebuklingas yra šis gyvenimas.

9. BLAIVI VASARA

Nors niekada nebuvau stipri alkoholio vartotoja, tačiau šiemet jaučiu, kad noriu turėti visiškai blaivią vasarą, neišsiūbuotą vyno taurių, nepersmelktą tabako ar kitais dūmais. Labai nelengva man nepastverti tos vienos vyno taurės ar nesupešti cigaretės, kai yra smagus vakaras, – tikiuosi, man pavyks! O jei pasitaikys mažyčių išimčių, stengsiuos savęs negraužti.

10. RUOŠIUOSI PUSMARATONIUI

Su Saulium dar prieš vasaros pradžią sugalvojome bendrą veiklą: bėgimą. Išsikėlėme tikslą, kad aš nubėgsiu pusmaratonį (Saulius jų nubėgęs ne vieną). Tai dabar sekmadieniais kartu bėgame vis didesnes distancijas. Man bėgimas čia – šalutinis dalykas, labiausiai man norisi pabūti su Sauliumi, smagu turėti bendrą patirtį, kuri kartais paspendžia iššūkių (pvz. kai tenka kartu bėgti prieš vėją ir lietų). Smagu paskui kartu kramsnoti ledus ir bandeles bei jaustis tos dienos herojais.

IR DAR

Žinoma, daug dirbsiu – turiu ambicingų užmojų, kuriems vasara – pats geriausias metas. Skaitysiu ir klausysiuosi knygų, kursiu naujas idėjas, liepos 9 d. gausiu atsakymą, ar esu priimta studijuoti (jei taip – eisiu pirkti sąsiuvinių ir pieštukų), taupysiu pinigus automobiliui, rašysiu tekstus šiame puslapyje ir siųsiu jums įkvepiančius ir geros energijos kupinus naujienlaiškius kiekvieną pirmadienį, užsiprenumeruokite:

Nuotraukos autorė Ugnė Henriko

17 Comments

  Karolina

  15 birželio, 2020

  ♥️ Ačiū, puikios idėjos!

  Lina

  15 birželio, 2020

  Absoliučiai fantastiškos idėjos!!!! Ačiū !!

  Svajotoja

  15 birželio, 2020

  Ačiū. Ir taškas

  🙂

  Paulina

  15 birželio, 2020

  Ačiū 💙

  Monika

  15 birželio, 2020

  Jūs nuostabi 😊 ačiū kad dalinatės 👍❤️

  Viktorija

  15 birželio, 2020

  Dėkui ir gražios vacaros:)

  Asta

  15 birželio, 2020

  Puikiai!

   Neringa

   15 birželio, 2020

   Ka ketinate studijuoti? Labai idomu😊

  M.

  15 birželio, 2020

  Jau kelintame tekste pasikartojate, kad turite ambicingų siekių. Ar visada turėjote tokių ambicingų svajonių? Ar visada buvote ambicinga?

  Man labai norėtųsi rasti kokį tekstą ar knygą, kuriame būtų nagrinėjama ši tema. Nes mąstydama apie savo gyvenimą, jaučiu, kad tas ambicingumas kažkur išgaravo ir dingo. Rodos, neturiu svajonių, nes nežinau, ko noriu. O ta nežinia slegia ir žadina vidinę graužatį.

   G.

   15 birželio, 2020

   M.! Pažįstamas jausmas kažkada buvo. 🙂
   Aš patarčiau atsipalaiduoti ir nieko iš savęs nereikialauti bent kuriam laikui. Negraužkite savęs, kad šiuo metu, galbūt, neturit svajonių, planų. Mėgaukitės dabartimi, veikite ką šiuo metu norite, nesvarbu, kad tai nėra metų siekis. Nereikia iš savęs reikalauti nuolatos būti sėkmingu, žinančiu ko nori ir tokiu kuris kiekvieną dieną bėga maratonus. Graužatis užima vietą prote ir širdyje naujoms idėjom, o nerimas nieko gero neatneša. Kartais tereikia sustoti ir būtent tai atneša labai gražių idėjų.
   Sėkmės! 🙂

    M.

    19 birželio, 2020

    Aciu uz sureagavima!

  Skaistė

  15 birželio, 2020

  Labai! Kelias idėjas “ pasiskolinsiu“ 🙂 Ačiū!

  Gediminas

  15 birželio, 2020

  Idėja – *Beatamaratonas* /BEATONAS/ – manau daug būtų dalyvių! Mėgstančiųjų palakstyti pilnas svietas!

  Gabrielė

  15 birželio, 2020

  Labai įkvėpiančios idėjos, ačiū už tai!

  Karolina

  15 birželio, 2020

  Ačiū labai už idėjas!
  Kaip tik sudarinėju sąrašą, ką nuveikti per vasarą!

  Indre

  15 birželio, 2020

  Kokios gaivios ir naturaliai zavios idejos! Nereikalaujancios nei dideliu pinigu tik daug noro ir bendraminciu 🙂 Smagios ir sauletos vasaros!

  Gretė

  19 birželio, 2020

  Labai fainos įdėjos, tikrai padėjo praturtinti savo norų sąrašą.❤️