Atvirai

Kai nuo visko pavargsti

Kartais pavargstu nuo visų vaidmenų, nuo atsakingumo, nuo to, kad dažniausiai viską padarau laiku, nedingstu, esu nuspėjama, atvirai komunikuoju emocijas ir savo ketinimus. Kartais aš pavargstu nuo buvimo gera drauge, partnere, visada protinga ir išmintinga ir visada judanti tik į priekį.

Kartais pavargstu nuo savo rūbų, pastangų, ketinimų, nuo tobulėjimo. Tuomet jausmų viduje pasidaro taip daug, kad jų stipriai verdančių ir kunkuliuojančių, nesutramdysi net pačiu didžiausiu puodo dangčiu, – jie netilps ir, išsprogę, aptaškys viską aplinkui.

Kartais apkraunu savo gyvenimo scenarijų tokia galybe vaidmenų, kad nė nespėjusi jų išpildyti, tuoj pat sutinku, kai man pasiūlo naujus. Kartais taip sunku elgtis pagal savo racionalų protą ir pagal savo rutiną, kad imu ir pabėgu.

Pabėgu, užsidarau kelioms dienoms nuo visų, net nuo tų, kuriuos myliu, tačiau net nuo jų kartais reikalinga turėti erdvės, skaniai ir godžiai išsikvėpuoti. Kartais net jų reikia nustoti klausytis tam, kad išgirsčiau, ką sako mano širdis ir mano jausmai.

Tuomet sustabdau visus savo vaidmenis, protarpinius badavimus, sportus, meditacijas, visą sąmoningąją save ir nueinu prisigerti į barą. Pliurpiu visą vakarą nesąmones ir mėgaujuosi kitų pokštais. Arba išvykstu į mišką. Važiuodama autobusu klausausi dainų, kurios padeda sugrįžti į save. Arba visą dieną prasėdžiu toje pačioje kavinėje, kaktą priplojusi prie lango ir tiesiog stebiu veiksmą, kuris vyksta už jo, nė nekreipdama dėmesio į tai, kad jau kelias valandas į mano tuščią kavos puodelį šnairuoja padavėja.

Kartais, pagauta intensyvaus gyvenimo, per neapdairumą iššlakstau visus savo vidinius energijos šaltinius ir, atrodo, jeigu dabar prie manęs prieis žmogus ir paklaus, kurioje pusėje Gedimino prospektas, aš jį aprėksiu.

Nes ateina diena, kai nebegali. Neturi, ką duoti. Viską atidavei, išbarstei, iššlakstei dosniai į visas puses. Nes turėjai tiek daug!

Buvai pilna gyvybės, energijos, laimės, džiaugsmo. Kaip lengva tuomet tuo dalintis, o tuomet vieną dieną prabundi ir viskas erzina, visi atrodo įgyja erzinančių kaulytojų, energijos vagių veidus, norisi nuo visų gintis ir bėgti.

Kur bėgti? Į saugią vietą, kur galėsi, padžiovusi ant šakos visus savo vaidmenis, tvarkaraščius ir įsipareigojimus, visą savo apkramtytą Linkedin’ą, visas Naujųjų rezoliucijas, visas sąskaitas faktūras už remontą, visus kitų prašymus, ramiai pabūti savimi ir su savimi, šiek tiek godžiai ir skaniai pakvėpuoti. Suprasti, kad, nors prašai iš savęs labai daug, iš tikrųjų, nieko neprivalai.

Nuotrauka Jakub Dziubak, Unsplash

8 Comments

  Lina

  6 birželio, 2020

  Kiek daug tiesios. Ačiū tau Beata,kad taip gražiai ir aiškiai sudėlioji mintis ir daliniai jomis!

  Enrika

  6 birželio, 2020

  Kokios artimos man tavo mintys, Beata. Tačiau, kas tau padeda ištrūkti iš šio rato, kai jautiesi jame besisukanti per ilgai? Rodos, šūlinys visai tuščias, tačiau jo vandens beprotiškai reikia santykiams, šeimai, darbui, galiausiai ir pačią troškina šis nepriteklius.

  Ar yra laikas, kiek „normalu“ būti tokioje būsenoje? Ar ta mintis, jog tau reikia pagalbos, ateina savaime?

  Linkėjimas ir virtualus palaikymas 🙂

  6 birželio, 2020

  Puikus tekstas. Tuose trijuose paskutiniuose storiuose (skaičiuojant nuo swipe up’o į šį tekstą) buvote, net sunku įvardyt, daug tikresnė nei kituose storiuose, kuriuose kalbate apie tai, kaip kietai kažkur pavarėt (ginkdie, nesakau, kad tai blogai, kaip tik įkėpiate visus aplink). Šiuose storiuose visai kitoks balsas, mimikos, tarsi būtumėt atsisakiusi to be galo stipraus ir produktyvaus žmogaus vaidmens ir tapusi tiesiog Beata, kuri yra daug žmogiškesnė nei tas kuriamas įvaizdis. Ką tuo norėjau pasakyt. Beata, būkite daugiau tokia, daugiau savimi, daugiau pažeidžiama. Ir kad tas noras būti žmogiškesne kiltų ne iš noro parodyti, kad jūs esate TOKIA stipri, kad galite būti NETGI pažeidžiama prieš visus. Kartais kyla jausmas, jog norite dalintis savo pasiekimais ne dėl to, jog įkvėptumėt, o daugiau iš tuštybės, siekio būti pripažintai, tokiu būdu sulaukti meilės iš aplinkinių. Man patiko tai, kokią jus pamačiau turbūt pirmą kartą dabar. Manau, kad jūs esat šauni moteris. Esate kely į tikrumą su savimi. Galbūt žinomumas yra šioks toks kliuvinys.

  Neringa

  6 birželio, 2020

  Super mintys.Artima.

  Otilija

  6 birželio, 2020

  ❤️❤️❤️

  Simona

  6 birželio, 2020

  Beata, tu esi nuostabi būdama tokia žmogiška, skaitydama tavo straipsnius, žinutes, žiūrėdama tavo video jaučiuosi esanti ne viena tokia šiam pasauly. Bet tuo pačiu suprantu , kad kiekvienas toks savęs atskleidimas iš tavęs pareikalauja daug vidinės energijos, nors dažnai galvojama, kad pasidalinus savo jausmais palengvėja, išsikrauni bet iš tikrųjų, bet koks atvirumas, nuoširdumas gero kitiems norėjimas ar jausmų pasidalinimas eikvoja tavo energiją. Yra 2 – tipų žmonės: energijos skleidėjai ir energijos surinkėjai. Tu tą energiją skleidi ir labai galingai. Bet tuo pačiu pati nuo to nukenti. Todėl ir ne tik todėl aš tau linkiu stiprybės.

  Rasa

  8 birželio, 2020

  Koks atviras ir teisingas tekstas, ačiū, Beata!

  Gerda

  8 birželio, 2020

  Wow, kaip įdomu. Labai artimai jaučiausi ir aš, ta proga galvoje susidėliojo eilėraštis. Noriu pasidalinti.

  mano mintys kaip džiunglės
  ir ten —
  ant medžių šniūrais apsiraizgiusios gyvatės
  kybo žodžiai,
  mintys,
  maldos
  ir aš —
  skinuos kelią, plėšau jas,
  o rankos silpnos – nebejaučiu kaip
  pasiklydau.

  padėk surast tą kelią —

  Širdie, nerimo pilna,
  bet Meilės,
  kiek joje telpa Meilės

  taip ir išdalinau save —
  visiems.
  Vieniems reikėjo daugiau,
  kitiems juk nė motais.

  surink mane iš naujo,
  tik šį kartą
  iš meilės
  dėl naujo gyvenimo

  neprašau aš daug—

  tik šviesumos, tyrumos tokios
  kaip tvankią vasarą, po stipraus lietaus,
  kai nuplauna dulkes nuo asfalto
  ak, kokia atgaiva —