Jeigu jūs pasirinkote šį tekstą, aš leidžiu sau manyti, kad šis klausimas jums aktualus. Iš to mano logika paremta grandine seka tai, kad jeigu šis klausimas jums yra aktualus, tai galbūt jūs savęs nepriimate. Toliau, galvoju sau, o jeigu jūs savęs nepriimate, tai, tikriausiai, turėjote aplinką, kuri nepriėmė/nepriima jūsų.
Tai visiškai mano megėjiškas detektyvinis numanymas ir aš galiu klysti, tačiau, jeigu klystu, leisiu sau klysti, ir tęsiu šį tekstą toliau.
1. KAI NEPRIIMA APLINKA: TĖVAI, DRAUGAI
Jeigu jūsų nepriima aplinka, smerkia jūsų pasirinkimus, tyčiojasi iš jūsų, juokiasi iš jūsų svajonių, tai – bėkite iš ten! Čia kaip auginti gėlę nuolat ant jos spjaudant ir spardant – nesu sodininkė, bet įtariu, jog gėlė neišaugs ir nesužydės.
Jeigu iš aplinkos negalite lengvai pabėgti, puoselėkite savo vidinį kambarį, palaikykite save, rašykite sau palaikančius, gražių žodžių kupinus laiškus, suraskite bendraminčių grupę internete ar fizinį būrelį. Atraskite savo pomėgius, sutelkite dėmesį į juos.
Kai augau, patyriau daug priešiškumo iš aplinkos ir man tai yra skaudu iki šiol. Džiaugiuosi, kad nepasidaviau ir, kad neišdaviau savęs, likau ištikima savo talentams, svajonėms ir gyvenimo vizijai – tai yra svarbiausia. Eikite savo keliu, turėkite kantrybės, ne visi žmonės bus priešiški jūsų atžvilgiu, ne visi bus šlykštūs, jeigu laikysitės savo svajonių kelio, jame sutiksite tuos, su kuriais jums bus pakeliui.
Be to, jeigu jūs nedarote niekam žalos ir kažkam trukdo jūsų svajonės, kūryba, mintys – tai nėra jūsų problema, tai yra to žmogaus, kuris, greičiausiai, pats yra labai nelaisvas ir jį erzina kito laisvė.
2. SU JUMIS VISKAS OK
Man nuoširdžiai patinka ši citata:
3. NEKEISKITE SAVĘS DĖL KITŲ
Nebent mes kalbame apie tikrai naudingus ir sveikus pokyčius – jeigu turite polinkį į destruktyvų elgesį savęs ar kitu atžvilgiu – tai žinoma, kad reikia save gydyti, keistis, transformuotis, o ne didžiuotis tuo: „Tai – esu aš!” Ne, tai nesate jūs.
Bet jūs esate jūsų gražios spalvos, svajonės, jūsų stilius, jūsų išmonė, jūsų gyvybė, noras kurti, žaisti, eksperimentuoti, išdrįsti kurti verslą, pristatyti pasauliui savo projektą. Ir, jeigu kažkam tai trukdo, nedrįskite užgniaužti savo spalvų.
Prisiminkite frazę: „Šunys loja, o karavanas eina”. Būkite kaip karavanas, eikite, atraskite savy stiprybės nepasiduoti. Žmonės nuolat šnekės, taukš, pliurps, spjaudysis. Kuo drąsesni, kuo laisvesni būsite, tuo aršiau jie norės jus apriboti ar sustabdyti. Bet ar tai jūsų problemos? Visiškai ne.
4. „AŠ TIESIOG SAU NEPATINKU”
O kodėl? Ar, kai gimei, pradėjai sau nepatikti? Prisimink tą saldų vaikystės jausmą: kai viskas buvo įdomu, kai drąsiai galėjome prieiti prie patikusio vaiko kieme ir pasiūlyti draugauti, kai tvirtai tikėjome, kad mūsų žaislai yra gyvi, kai rytais prabusdavome su džiaugsmu, kad prasidėjo nauja diena. Kada tai baigėsi? Kada pradėjome savimi abejoti? Galbūt atsiminsi kažkokius įvykius, kitų žmonių žodžius, kurie pakeitė tavo santykį su savimi?
Net jeigu tas santykis pašlijo, jį galima keisti ir transformuoti. Pagalvok: kokie žmonės tau patinka? Kokiais jų veiksmais žaviesi? Galbūt ir tu galėtum kažką tokio padaryti? Gal tave stabdo baimės ir nepasitikėjimas savimi? Įveik tai. Tu gali.
5. MEILĖ SAU
Meilė sau yra mūsų pačių reikalas. Ji nepradės žydėti nuo to, kai mes prisirinksime pakankamai meilės iš kitų. Ne. Ji yra mūsų vidinis dialogas. Kurk ir augink tą meilę.
Aš visada prisimenu Bjork dainą „Army of me” ir ji mane įkvepia burti tą savo kariuomenę, susidedančią iš vieno kario – manęs pačios. Kuo labiau vertinu, giriu, treniruoju tą karį, tuo stipresnis jis tampa.
11 Comments