Įkvėpk, Tekstai

4 dalykai, kuriuos reikia padaryti iki metų pabaigos

Metų pabaiga man visada labai magiškas dalykas, kurį mėgstu panaudoti savo naudai – tai puikus metas apžvelgti savo elgesį praėjusiais metais ir nusibrėžti naujus tikslus. Taip pat – rasti už ką sau padėkoti ir tiems žmonėms, kurie šiuos sudėtingus metus padarė gražesniais. Šiandien pasidalinu su tavimi dalykais, kuriuos, manau, būtina padaryti prieš pasibaigiant metams (bent aš juos darysiu tikrai).

1. VIRTUALI ŠVARA

Šiemet praleidome daugiau laiko savo virtualiose erdvėse, negu namų erdvėse. Dėl to, visai tikėtina, kad ten apsikuitėm. Technologijos gali būti mūsų tobulėjimo, sėkmės, kūrybos įrankis, bet gali ir, jeigu neprotingai jomis naudojamės, išeikvoti mūsų energiją, demotyvuoti ar sukelti neigiamų emocijų.

Kaip rūpintis savo virtualia švara?

• Atsisakyti neaktualių prenumeratų: ypač mokamų. Užduoti sau klausimą: ar man tai vis dar aktualu/naudinga? Kiek kartų šia prenumerata naudojausi per praėjusius metus?

• Peržvelgti savo sekamus profilius socialinėse platformose. Užduoti sau klausimus: kodėl aš seku šį profilį? Kuo jis mane praturtina? Ar man ši informacija tikrai reikalinga?

• Susitvarkyti savo darbalaukį, sukurti atskirus aplankus, susisteminti informaciją. Ištrinti nereikalingus el.laiškus.

• Apgalvoti, kaip galėtume technologijomis naudotis taip, kad jos mums padėtų tapti geresne savo versija. Ir užduoti sau klausimą, koks mūsų naudojimasis technologijomis mums pakenkia ir kaip galėtume tų įpročių atsisakyti?

Pavyzdžiui:

Gal skrolinimą instagrame per besaikes influencerių reklamas galėtume pakeisti skrolinimu puslapyje goodreads.com po mėgstamų autorių citatas? Gal pridėtinės vertės nekuriančių youtube laidų žiūrėjimą galėtume pakeisti naujais mokymais ar kursais?

2. FINANSINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

Apmokėti visas sąskaitas, visas narystes ir viską, kam esame įsipareigoję. Piniginė patuštės, bet širdy daug lengviau bus.

3. APŽVELGTI PRAĖJUSIUS METUS

Galima užduoti sau galybę klausimų:

1. Kokioje srityje paaugome? Kokių naujų žinių įgijome?

2. Ką naujo išdrįsome nuveikti?

3. Už kokius dalykus esame sau labiausiai dėkingi?

4. Kokie žmonės praturtino šiuos mūsų metus? (būtų smagu vėliau apie tai jiems pranešti ir padėkoti)

5. Kam skyrėme daugiausiai savo laiko? Ar esame patenkinti savo laiko paskirstymu? Galbūt skyrėme jo per daug dalykams, kurie nebuvo iš tikrųjų tokie reikšmingi ar nuo mūsų valios jų eiga visiškai nepriklausė?

6. Kas buvo mūsų atradimai: muzikiniai, dvasiniai, intelektualiniai…?

7. Kokie esame šiandien? Koks esu žmogus šiandien?

4. APŽVELGTI ATEINANČIUS METUS

Vėlgi, reikia labai nuoširdžiai su savimi pasikalbėti. Man šie pokalbiai geriausiai įvyksta nurimus, po 1 valandos meditacijos, atrodo, atsakymai savaime pradeda plūsti.

1. Kokie mano kitų metų prioritetai: profesiniai, asmeniniai…?

2. Kokių ryšių, įpročių, mąstymo modelių nebenoriu neštis į ateinančius metus?

3. Kokių dalykų kitais metais darysiu daugiau?

4. Intelektualinės, žinių, mokslų ambicijos. Pvz.: Kitais metais noriu daugiau sužinoti apie (kokį dalyką). Arba noriu perskaityti (kiek) knygų.

5. Kaip kitais metais rūpinsiuosi savo emocine sveikata ir saugosiu vidinę ramybę?

6. Ko bijau, bet įsipareigoju padaryti kitais metais?

7. Ką neįtikėtinai malonaus suorganizuosiu sau kitais metais?

Gražių ateinančių jums metų ir sveikatos visiems!

6 Comments

  Dominyka

  28 gruodžio, 2020

  Labai jums ačiū, Beata! Pirmadienio rytas kur kas produktyvesnis bei pilnas motyvacijos užbaigti šiuos metus išsikeliant sau naujus tikslus bei apžvelgiant senuosius.

  kamile

  28 gruodžio, 2020

  Aciu, Beata, tai visa ko man siuo metu reikejo.

  Joana

  28 gruodžio, 2020

  Bus labai gera kibtis į naujus metus naudojantis tavo klausimynu. Niekada nedariau tokių dalykų prieš Naujus metus, bet dabar jaučiu, kad bus vertinga. Šie metai išties išsunkė mane, tad reikia įsivertinti, apžvelgti ir susikurti naujų tikslų kitiems metams! Ačiū, Beata.

  Lina

  29 gruodžio, 2020

  Beveik 3 val. nakties. O aš dar kuopiu savo erdvę… čia lyg namuose. Sugalvoji tiesiog nusivalyti dulkes, bet pasirodo tiek daug purvp yra. Per dulkes, šiukšles ir atliekas neberandi vertingų dalykų… Juk būdavo nerandi kažko ir pagalvoji ,,ai dzin bus gerai ir šitas ,,š…s”. Bijau eiti miegot, nes ryte man tas purvas gali patikti ir vėl! Tad aš valausi… o valytis tikrai yra ką👑🧐📚

  Jolita

  30 gruodžio, 2020

  Labai noriu išmokti atsiriboti nuo žmonių , kurie veliasi į apkalbas , nenoriu tapti viena iš jų . Tuo pačiu neimti į širdį jei kažkas kalba apie mane blogai ir jei tie žmonės nėra man svarbūs.

  Jeronimas

  30 gruodžio, 2020

  Beata, atsakiau į šitą klausimyną. Tokio dalyko turbūt niekada nedariau, bet labai patiko. Tokie dalykai padeda neatitrūkti nuo savęs ir dar labiau įsiklausyti į save, ačiū! Ir dabar galvoju, kad galbūt tai galėtų patapti nauja tradicija. 🙂 Jeigu žinoma bus kas rašys tuos klausimus!! Dėl to į priekį prašau padaryti tokį patį dalyką sekantiems metams ir pasidalinti feisbuke kai ateis laikas, nes būtent taip ir suradau šį postą!!! 🙂