Įkvėpk, Tekstai

Kaip suprasti, ką nori veikti gyvenime?

[Šį tekstą rašau remdamasi savo kuklia gyvenimiška patirtimi].

Labas! Žinau, kad šis klausimas kyla ne vienam žmogui ir tai – ne vien aštuoniolikmečių bėdos. Tai – klausimas, kuris gali ištikti ir trisdešimtmetį, ir pasivyti tave penkiasdešimties. Neatsakytas šis klausimas gali tapti toks įkyrus, kad gali imti persekioti migrena, nerimo priepuoliais ar virškinimo sutrikimais (būtent man taip buvo).

Gal ne taip sunku suvokti, ką nori veikti gyvenime, bet nelengva visa tai įkontekstinti – ta veikla juk turi pamaitinti ir tave, ir galimai tavo šeimą, ji turi būti ĮMANOMA, tu turi turėti jai bent minimalius gabumus. Štai tada ir nutinka galvosūkis.

KOKIA TU BUVAI VAIKYSTĖJE?

Prisimink save vaikystėje: ką labiausiai mėgdavai veikti, kokius žaidimus dažniausiai žaidei? Už ką bardavo tėvai (nebūtinai tai vien blogi dalykai)? Pavyzdžiui, vieni tėvai galėtų griežtai nubausti vaiką, pamatę, kaip jis išdarinėja musę, o kiti – pasakytų, kad taip elgtis negalima ir palydėtų į biologų būrelį. Muštis kieme irgi nėra gera mintis, tačiau aš mačiau tėvų, kurie palydėjo savo vaikus-mušeikas į kovos menų būrelius, o kiti – mušė savo vaikus už tai, kad jie muša kitus vaikus kieme. Šiuos pavyzdžius sakau tam, kad suprastum, net jeigu buvai labai griežtai baudžiamas vaikystėje už tam tikrus veiksmus, tie veiksmai nebūtinai turėjo labai blogą pradą.

Jie galėjo būti energija, kurią, nukreipus tinkama kryptimi, – ji gali sužydėti nuostabiais vaisiais. Ne visiems tėvai, pamatę, kad vaikas barškino puodus šaukštais, puldavo pirkti būgnus, kiti išgirsdavo: „Užtilk!”, tad dabar, užaugus, mūsų reikalas yra pabūti tėvais sau.

Tad prisimink, kokia energija vaikystėje tavyje liepsnojo? Paskambink tėvams ar broliams (sesėms), paklausk, koks tu buvai vaikystėje, ką mėgdavai veikti ir gal tai padiktuos naujų minčių?

Nuvesk save į būrelį

Leisk sau žaisti, būk sau tėvu ir mama, kokių visada norėjai. Jeigu prisimeni, kad vaikystėje mėgai piešti, ir nors dabar esi visiškai nutolusi nuo teptukų ir pieštukų, išdrįsk nueiti į dailės reikmenų parduotuvę arba piešimo būrelį. Kam? Galbūt tai irgi padės prisiminti svarbius dalykus apie save. Padovanok sau tai, ko visada norėjai iš savo tėvų. Padovanok sau tas būgnų lazdeles, tas fortepijono pamokas ar pan. – ir stebėk save!

KAIP JAUTIESI SAVO DARBE?

Net labai nemėgstamame darbe būna dalykų, kurie mums patinka. Pavyzdžiui, bendravimas su kolegomis. O gal kaip tik – patinka darbas, bet negalime pakęsti bendravimo. Labai svarbu išsigryninti šiuos dalykus. Ką tu mėgsti apie tavo darbą arba prieš tai dirbtus darbus, o ko pakęsti negali? Šiuos dalykus galima keisti!

Galima:
• prašyti, kad darbdavys prisidėtų prie naujų sąlygų;
• galima ieškoti naujo darbo;
• galima pačiam kurti sau tokią darbo vietą, kuri tau tiktų.

Stebėk savo kūno pojūčius. Pavyzdžiui, vieni darbai man sukeldavo migreną, o kituose nuolat sutrikdavo virškinimas. Tyrinėjau šiuos kūno pojūčius, akylai stebėjau situacijas, kuriose man tapdavo negera, kuriose mano kūnas sustingdavo ir imdavo spausti smilkinius, ir per kelis metus susikūriau sau tokius darbus, kuriuose nebejaučiu šių nemalonių pojūčių.

Kas yra svarbiausia?

• Nepyk ant savęs už blogus kūno pojūčius, nesmerk savęs, neslopink jausmų, nesakyk: „Taigi geras tavo darbas, ko čia vis nepatenkinta esi!”. Jeigu esi nepatenkinta, priimk tai. Tavo pareiga sau yra sukurti sau tokį gyvenimą, kuriame jaustumeisi patogiai.

Aš ilgai bėgau nuo savo jausmų ir pojūčių, smerkiau save už tai, kad negaliu dirbti 8 val. uždarame ofise, trindamasi šonais su kolegomis. Juk visi gali tai daryti! Juk… o kaip kitaip?

Bet, nuoširdžiai sau pripažinau, kad negaliu, man nepavyksta. Reikia ieškoti kitų alternatyvų. Kitos alternatyvos buvo scena, bet ten patirdavau tiek daug streso ir tai visiškai nebuvo palanku mano jautriai nervų sistemai. Ieškojau toliau, kol atsidūriau tame, kame esu dabar. Yra ką tobulinti ir dabar – šios kelionės ir savo gyvenimo kūrimas niekada nesibaigia. Vis kuitiesi, ieškai, klysti, atrandi.

Paskaityk: mano tekstas „Tu turi teisę į savo jausmus”

KAS TAVE VEŽA?

Ką darydama tu prarandi laiko pojūtį? Kam visiškai neskaičiuoji skirto laiko? Gal tu mėgsti ieškoti informacijos internete įvairiausiais klausimais? Gal tu mėgsti bendrauti su žmonėmis? Gal tu kaifuoji, kurdama sistemas, grupuodama klausimus, struktūruodama informaciją?

Su kokiomis profesijomis šie dalykai gali būti susiję? Kur galėtum juos realizuoti?

Aš tikiu, kad net ir gyvenime mūsų nelabai patrauklios savybės, pvz.: per didelis jautrumas, pasiutimas dėl idealios tvarkos, poreikis viską kontroliuoti, – gali puikiai pasitarnauti mūsų darbe ir padaryti mus labai sėkmingais tos srities profesionalais.

Pavyzdžiui, per didelis jautrumas fantastiškai pasitarnauja kūryboje, psichologo darbe, – visur, kur reikia sugebėti išgirsti žmonių ir pasaulio pustonius, pamatyti galybę atspalvių. Tai yra dovana, kaip absoliuti klausa.

Realizuotas pedantizmas pravers visur, kur reikia tvarkos. Aš, pavyzdžiui, turiu namų tvarkytoją su tokiu talentu. Kiekvieną kartą po to, kai ji sutvarko mūsų namus, į juos įžengusi, jaučiuosi beprotiškai laiminga.

Poreikis viską kontroliuoti – projektų vadovai, lyderiai, prodiuseriai, kurie turi šią savybę (aišku, su saiku), tampa tokiais, kuriais gali pasikliauti, kurių rūpestį ir profesionalumą matai kiekviename žingsnyje.

Tad, – kokios tavo tos tavo savybės, kurias galėtum realizuoti savo darbe?

KIEK NORI UŽDIRBTI PINIGŲ PER MĖNESĮ?

Šis klausimas yra labai svarbus, nes, pavyzdžiui, jeigu tau tiktų minimalus atlyginimas, tai nė nereikia visos šios pasiutpolkės klausimų. Augant finansiniams norams ir norint juos sujungti su profesiniais norais, tenka nemenkai pasukti galvą, daug mokytis ir daug bandyti.

Tad, kiek pinigų nori uždirbti per mėnesį ir esi pasiruošusi į tai įdėti papildomų pastangų? Jeigu esi muzikantas ir nori uždirbti 10 tūkstančių eurų per mėnesį (tik pavyzdys), tikėtina, kad tau reikės ir marketingo žinių, ir minimalių prodiusavimo žinių, ir investuoti į savo profesionalumą, kasdien sukti galvą dėl to, kaip tapti vis geresniam, negu buvai vakar. Tau reikės suburti profesionalų komandą aplink save, kurie padėtų pasiekti dar geresnius rezultatus.

Primenu, kad viskas yra įmanoma, tačiau, kuo didesnis tikslas, tuo labiau mes turime paaugti, tuo daugiau turime išmokti, tuo daugiau turime dirbti, kad jį pasiektume.

KOKIE ŽMONĖS TAVE ŽAVI? KAM TU PAVYDI?

Ką seki instagrame ir paskui draugams keiki tą žmogų? Po tuo gali slėptis pavydas ir noras daryti kažką panašaus. Tai irgi gali būti atsakymas – galbūt tu nori išsiskleisti tomis savybėmis, kurias turi tas žmogus, galbūt tu irgi svajoji turėti tokią veiklą?

BANDYK

Netikiu meile iš pirmo žvilgsnio kaip ir netikiu taikliais šūviais tiesiai į dešimtuką nė karto nebandžius šaudyti. Atsakymai ateina bandant, klystant, nusiviliant. Atsakymai ateina iš galybės skirtingų pradžių – baisių, gąsdinančių, nepatogių ar nejaukių. Stebėk, ieškok, kas yra tavo, kas jaučiasi taip, lyg būtų tavo, apie tave. Užsirašyk šias nuojautas į vieną sąsiuvinį. Vieną dieną, bandant ir darant, iš jų sukursi savo autentišką gyvenimą.

KĄ DARYTI, JEIGU BIJAI?

Baimė klysti, baimė neturėti pinigų, baimė būti sukritikuotai, mane labai stipriai stabdė gyvenime nuo bandymų ir ieškojimų. Savo pirmąją knygą, greičiausiai, būčiau parašiusi gerokai anksčiau, nes turėjau ką pasakyti, tačiau aš taip stipriai bijojau ir taip tikėjau savo baime… kad man nė nepavykdavo pakelti pirštų, kad užrašyčiau kelis puslapius.

Aš neįveikiau savo baimės, bet ir neleidau jai įveikti manęs. Aš vis dar bijau. Ir kartais bijau taip pat, kaip tada, kai dar nebuvau nieko drąsaus nuveikusi. Bet aš žinau, kad galima veikti net labai bijant ir nerimaujant.

Savo naujausiuose mokymuose IŠDRĮSK PRADĖTI pasidalinau tuo, ką aš dariau, kai pradėjau naują verslą su 200 eurų ir gyvenau 2 metus turėdama nuo 0 iki max 800 Eur. pajamų. Tai buvo klaikiai nepatogu, pradėti daryti naujus dalykus 30 metų, tuo metu, kai aplink mane esantys žmonės pirko butus, kai kurie jau ir sodybas, o aš ir vėl… viską pradėjau iš naujo, pragręždama savo banko ataskaitoje didelę skylę. Bet man pavyko! Šiandien turiu ir mylimą veiklą, ir pirmąjį būstą. Vertėjo išdrįsti 🙂

Prisijunk prie mano mokymų, visą gruodį su kodu GRUODIS jiems taikoma NET 30 proc. NUOLAIDA. Ir IŠDRĮSK PRADĖTI!

Prisijungti gali čia.
Ieškai dovanos? Dovanų kuponą šiems mokymams gali įsigyti čia.

6 Comments

    Rasa

    21 gruodžio, 2020

    Koks paveikus tekstas. Nors ir nesu labai pasiklydusi ir savo kryptį lyg ir matau, bet iškart pajaučiau, kad noriu išmokti groti būgnais. Tai ačiū už iškeltą į išorę svajonę!

    Aiste

    21 gruodžio, 2020

    Jūs esat tooooks įkvepiantis žmogus! Labai džiaugiuosi, kad esat!

    Inga

    21 gruodžio, 2020

    Ačiū Tau, Beata, už visas Tavo mintis! Džiaugiuosi,kad Tu augi, o augdama kartu ir daliniesi!! Noriu Tau ir Tavo kolektyvui palinkėti drąsiai svajoti, naujiems sumanymams palankaus vėjo ir visada nepamiršti kokie Jūs esate ypatingi…Ačiū. Ačiū,kad esate! Tikiuosi ir viliuosi pati pradėsiu išdrįsti;)

    Kristina

    22 gruodžio, 2020

    Ačiū už nuostabius tekstus! Ačiū, kad augdama auginate ir kitus!

    Ana

    22 gruodžio, 2020

    ačiū ♡

    Rasa

    24 gruodžio, 2020

    Labai nuoširdu, kaip ir visados, ačiū Beata❤️