Įkvėpk

5 paprasti dalykai, kurie pakeitė mano gyvenimą

Anksčiau labai klaidingai galvojau, kad mano gyvenimą į gerą pakeis:

a) stebuklai;
b) horoskopai;
c) kiti žmonės, pavyzdžiui, princas ant balto žirgo (arba be žirgo irgi būtų tikęs);
d) mano koks nors vienas veiksmas – pavyzdžiui, pajudinau pirštą ir uždirbau milijoną arba nerašydama knygų, tapau Nobelio literatūros premijos laureatė.

Dabar matau, kad mano gyvenimą keičia geryn daug paprastesni dalykai. Papasakosiu jums apie juos.

1. AŠ – SAVO GYVENIMO ŠEIMININKĖ

Ši nuostata padarė stebuklus – aš nebesu savo gyvenimo aplinkybių auka, esanti lyg skalbimo mašinos gręžimo režime, o įvykiai mano gyvenime kažkaip nutinka, sukrenta, kaip buvo anksčiau. Ne. Dabar aš planuoju, kontroliuoju savo laiką, svajones paverčiu planais, planus suskaitau į smulkius žingsnius, iš kitų tikiuosi tik tiek, kiek mes susitarėme, visų kitų 99 proc. tikiuosi iš savęs.

Už klaidas ir nesąmones prisiimu atsakomybę. Už savo svajones – taip pat. Neatiduodu jų pildyti kitiems. Jie turi pilna savųjų prikaupę.

2. APRIBOJIMAI

Vis eksperimentuoju: tai savaitę pagyvenu be pridėtinio cukraus, tai be socialinių tinklų, tai be jokio bendravimo, tai praleidžiu metus be makiažo ar du metus be greitosios mados… Per tuos laikotarpius išsiaiškinu, kas man iš tikrųjų svarbu ir ko man iš tikrųjų reikia. Tai padeda pastebėti, kaip dažnai, prokrastinuodama, nesiryždama imtis darbo, kurio bijau, griebdavausi šokoladuko, kuris suteikdavo greitą ir nepelnytą džiaugsmą, kurį būčiau patyrusi, jeigu būčiau atlikusi darbą.

Pagyvenusi be makiažo atradau, kad yra daug daugiau būdų skleistis mano grožiui ar aplinkiniams žavėti. Priėmiau savo odą tokią, kokia ji yra. Tai man padėjo pastebėti, ko jai trūksta ir imti labiau ja rūpintis.

3.RUTINA

„Ir kam taip save kankinti? – sako mano draugė, kramtydama kruasaną ir užsigerdama dideliu puodu latte, – jeigu nori miegoti – miegok, nenori keltis – nesikelk!” Aš irgi taip kartais padarau, tačiau vis dėlto esu rutinos šalininkė. Jeigu galiu atsikelti anksčiau – priverčiu save tai padaryti, sportuoju beveik kasdien, medituoju, valgau sveiką maistą, neskrolinu vos atsikėlusi.

Turiu ir daugiau savo ritualų ir jie ne visada patogūs mano kūnui ar protui, taip. Daug patogiau kartais skrolinti visą dieną ar žiūrėti netflixą, valgyti viską, kas tik pasaldina liežuvį ir kiek telpa, leisti pinigus impulsyviems pirkiniams, ir taip, pirmas porą valandų gal net man tai pakels nuotaiką, tačiau… visada savęs paklausiu: kokį rytojų šie mano pasirinkimai man sukurs? Ir viskas tampa aišku.

4. DARYTI TAI, KO BIJAU

Dažnai savęs paklausiu: ko aš bijau? kas man nepatogu? ką lyg ir norėtųsi daryti, bet atidėlioju? ir tuoj pat neriu į tai. Dažniausiai bijau nežinomų, nepatirtų, naujų dalykų, kurie atves į tą gražesnį, įdomesnį rytojų.

5. MOKYTIS NAUJŲ DALYKŲ

Mano audible ir goodreads norimų perskaityti knygų sąrašai yra perpildyti ir man apsvaigsta galva pagalvojus, kaip daug sužinočiau, jeigu jas visas suskaityčiau. Bet, vos geidžiamųjų knygų sąrašai pasibaigia, tuoj pat nusidriekia eilutė kitų ir aš taip užsisuku sokratiškam rate: „Žinau, kad nieko nežinau”, nes viena gera knyga nuveda prie penkių kitų, taip ir nusidriekia didelis nežinomų kelių žemėlapis.

Agnės Papievytės nuotrauka

11 Comments

  Rima

  18 gegužės, 2020

  Beata, jus nereali ir labai ikvepianti asmenybe. Aciu, kad dalinates savo patirtimi ir kuribingumu.

  Silvija

  18 gegužės, 2020

  Tikrai taip! Beata tu esi tikras grynuolis deimantas! Kaip smagu kad dabar ir savo puslapį turėsi! ❤️

  Milda

  18 gegužės, 2020

  Tiesiog ❤️

  Vilma

  19 gegužės, 2020

  Kiekviena diena įkvepia Jūsų straipsniai, pokalbiai, ačiū, kad dalinatės 🌹🥰

  Lina

  19 gegužės, 2020

  Jūs esate įkvėpimas ir paskata keistis, ačiū!

  Raimunda

  19 gegužės, 2020

  Paprasti ir labai taiklūs punktai! 💯

  Daivina

  19 gegužės, 2020

  Ačiū už paprastus nepaprastus atradimus ir pasidalinimą. .Tai įkvepia ir drąsina., net nesuvokiu kodėl. Patiko knyga, laukiu dar🙂 …😊

  ADS

  20 gegužės, 2020

  Nuostabi ♥️

  Taura

  23 gegužės, 2020

  Pasidalinkite savo perskaitytų knygų sąrašu kokioj vienoj krūvoj arba good reads accountu! <3 Labai daug knygų egzistuoja, o nuostabių žmonių rekomendacijos labai padeda prasijoti! Ir taip, Beata, jūs noostabi.

  Ieva

  24 gegužės, 2020

  Beata, Jūs tokia pozityvo bomba ❤️ ir aš labai norėčiau knygų sąrašo 🎀

  Alma

  5 birželio, 2020

  Beata, ačiū, kad dalinatės tuo, kas įkvepia daryti ir kitus. Svarbiausia – būti savimi ir mylėti primiausia save, nes tik tuomet galėsime pamilti kitus ir mus supančia aplinką 🙂