Įkvėpk

Ką skaityti šią vasarą? 5 knygos

Vasara yra puikus laikas įsikabinti į kokį gerą grožinės literatūros kūrinį ir kartu su jo herojais paprakaituoti. Galbūt mano šiame sąraše rasite tai, ką norėjote paskaityti.

1. NAOMI ALDERMAN „GALYBĖ”

Šiame romane moterys, turinčios ypatingą galią, užvaldo pasaulį ir ima skriausti vyrus. Po truputį išleidžiami įstatymai ir vyrams be moters tampa nepalanku vaikščioti gatvėmis ar keliauti, įsiutusių moterų būriai vaikšto ir žiauriai prievartauja bejėgius vyrus, jos vagia vyrų autorių kūrybą ir paskelbia ją su savo vardais.

Knygą įrėmina knygos autorės ir fiktyvaus istorijos autoriaus Neilo susirašinėjimas, kuriame Neilas jaudinasi, kodėl jo kūryba visuomet patenka tik į „vyrų literatūros” skiltį, o Naomi jam geranoriškai pataria kaip galimą išeitį publikuoti savo istoriją moters vardu – taip gali būti palankiau.

Labai įdomus romanas vien dėl to, kad pamatytume mūsų istorijos išvirkštinį vaizdą. Susan Sontag pirmasis vyras jos parašytą knygą publikavo kaip savo ir susilaukė didelės sėkmės. Daugybė moterų vis dar kenčia nuo seksualinės prievartos. Moterų kūryba ir jų temos yra nuvertinamos, nes tai „moterų”. Daug mūsų kultūrinių įpročių atėjo iš vyrų fizinės galios išaukštinimo. Tai ir yra jų galybė, garantavusi didesnę už moteris galią ir visur kitur. Knygoje pašiepiamos moterys, kurios neturi tos mistinės galios – lygiai taip pat šių dienų pasaulyje yra pašiepiami vyrai, kurie yra švelnūs, jautrūs, liekni, silpnesni fiziškai. Labai tinkamas kūrinys solo paanalizavimui, pamąstymui ir diskusijai su draugais.

2. LAUREN GROFF „MOIROS IR FURIJOS”

Įdomiausia šios knygos tema man – vyras genijus ir jo žmona. Pasaulis taip pratęs prie šio modelio. Viskas aišku, kad tuo metu, kai vyras genijus dirba savo kabinete viršuje, ką turi veikti jo žmona. Ką ji veikia vakarėliuose, kaip ji ploja jo premjerose, kaip ji rūpinasi ir myli taip, kad net pačiai nelieka laiko. Ji yra jų santykių klijuojamoji medžiaga.

O jeigu moteris genijus ir vyras genijus? Ar jie gali būti kartu? Kas išneš šiukšles, kai jie abudu dirbs savo studijose, kas pasirūpins vaikais, vakariene, kas jiems paplos, kai tą patį vakarą skirtingose vietose jie pristatys savo darbus?

Ar santykiuose visada kažkuris turi pasiaukoti? Beje, ši knyga fantastiškai skaniai parašyta.

3. TAHIR SHAH „KALIFO RŪMAI”

Knyga norintiems geriau suprasti Maroką: džinus, tikėjimą burtais, kodėl reikia derėtis ir kuo ši šalis tokia įspūdinga. Ji yra apie šeimą, atsikrausčiusią iš visai kitos kultūros į Maroką ir bandančią susiremontuoti ten namą su vietinių pagalba. Gyvenimas čia verda, kiekvieną dieną nutinka po tūkstantį nuotykių ir kartais šios knygos skaitymas mane vertė net balsu nusijuokti.

4. SALLY ROONEY „NORMALŪS ŽMONĖS”

Ši knyga verčia prisiminti visas jaunystės meiles ir tą skaudžiai deginančią aistrą, kutenančią papilvę, kai jis paliečia tavo ranką. Fantastiškai gražiai, subtiliai parašyta knyga apie dviejų jaunuolių meilę – jie abu yra iš tos pačios mokyklos, tačiau iš visiškai skirtingų šeimų.

5. JESSIE BURTON „MŪZA”

Burton kalba tiesiog liejasi, nė akimirksniui neleidžia nuobodžiauti, paliečia daug labai svarbių bei skaudžių temų – rasizmą, moterų-menininkių diskriminaciją, bet tai daro taip subtiliai įpindama į visą veiksmą, kad dar labiau nuo viso to susopa širdį.

O KĄ PASKAITYTI PAREKOMENDUOTUMĖTE JŪS?

11 Comments

    Edita

    13 liepos, 2020

    Anthony Doerr „Neregimoji šviesa” – Labai įtaigus ir paliečiantis sielą pasakojimas, 2015 m. apdovanotas Pulitzerio premija.

    Ši knyga yra tokia didelė, tiek daug savyje talpinanti. Viena iš tų, įmagnetintų, kurių tiesiog negali paleisti iš rankų, verti puslapį po puslapio ir godžiai į save siurbi tekstą. Ir viena iš tų, kurios perskaičius pasilieka su tavimi. Įsikuria kažkur giliai viduje ir kartais vis išlenda su citata, istorijos fragmentu, emocija ar vaizdiniu. Ši knyga moko atrasti šviesą ten, kur jos mažiausiai tikiesi. O to mums visiems kartais labai reikia.

      Monika

      20 liepos, 2020

      Skaitau jūsų komentarą ir linkčioju. Irgi labai rekomenduoju!

    Aistė

    13 liepos, 2020

    Beata, ačiū už rekomendacijas!!

    Manosios būtų tokios:
    H. Wassmo „Septintas susitikimas”
    S. Daukantaitė „Vandeninės moterys”
    D. Gabaldon „Outlander”
    Santa Montefiore (anglų kalba)

      Aistė

      13 liepos, 2020

      Dar H. Wassmo Dinos kvartetas 🙂

    Virginija

    13 liepos, 2020

    John Fante. „Sulauk pavasario, Bandini”
    R. Treinys ” Dziedas”

    Valdonė

    14 liepos, 2020

    Būtinai paskaitysiu vieną kitą rekomenduojamą knygą! Ačiū, Beata!

    Zita

    14 liepos, 2020

    Skaitau Vyvenimas..
    😉

    Sigita

    14 liepos, 2020

    ‘Educated’ Autore Tara Westover. Tai
    Memuarai moters apie seimos santykius Mormonu bendruomeneje. Labai graziai parasyta knyga, kaip siekti savo svajoniu ir kaip atpazinti savo balsa.

    Gerda

    15 liepos, 2020

    Geras, kaip tik nesenai baigiau skaityti „KALIFO RŪMAI”. Labai patiko. Atrodo skaitai ir užuodi visų gėlių kvapus, minimus knygoje.

    Iš savęs rekomenduočiau:
    „Atominiai įpročiai” by James Clear
    „21 lessons for the 21 century” by Yuval Noah Harari
    „How to swim through pain” by Neringa Rekašiūtė
    Paulo Coelho „Zahiras” velniškai gera knyga apie savęs ieškojimą, meilę ir tarpusavio santykius. Negaliu patikėt, kaip anksčiau aš jau neskaičiau.
    „12 gyvenimo taisyklių” by Jordan B. Peterson 🙂

    Smagaus skaitymo 🙂

    Marija

    15 liepos, 2020

    Rekomenduoju Elizabeth Gilbert ,,Big Magic”. Liz nuostabiai pasakoja apie savo patyrimus ir santykį su kūrybiškumu, ypač rašymo srityje. Ji veda skaitytoją už rankos kartu į beveik magišką kūrybos ritualą ir jo prasmę – visų pirmiausia, pasimėgavimą procesu bei gebėjimą išbūti su iškylančiais sunkumais. Taip pat kalbama apie santykį su savo kūriniais ir jų kritikais.

    Visada skaitydama išsirašau į knygelę patikusias mintis ir citatas, šią knygą beveik perrašiau visą.

    Taip pat kaip įžangą į šią knygą rekomenduoju TED talk ,,Your elusive creative genius” (Elizabeth Gilbert).

    Jolita

    20 liepos, 2020

    Cool, 3-ą, perskaičiau, 2-ą skaitau, Kalifo rūmai tikrai nuostabi😀 John Careyrou Blogas kraujas rekomenduočiau, tik labai sunku skaitant ištisai negooglint, nesėdėt YouTube tuo klausimu 😁