Įkvėpk, Tekstai

Rytas ir gera nuotaika: ar tai įmanoma?

Ilgą laiką galvojau, kad rytas ir gera nuotaika yra nesuderinami. Esu iš tų žmonių, kurie ryte prabunda itin nelaimingi, irzlūs ir kuriems reikia prisiminti savo gyvenimo tikslus iš naujo. Dažniausiai, kad nuotaika bent kažkiek pagerėtų, man prireikia 3 valandų. Bet jau kuris laikas mano veidas rytais yra mažiau susiraukęs ir aš matau daugiau šviesos naujoje dienoje. Pasidalinsiu su tavimi, kodėl taip yra.

ATSIKĖLUS RYTE – IŠEITI IŠ NAMŲ

Stanfordo profesorius Andrew Huberman savo tinklalaidėje teigė, kad mes atsibundame kortizolio dėka – šis hormonas mus pažadina. Norėdami dar labiau paskatinti jo išsiskyrimą, turėtume išeiti į dienos šviesą ir joje praleisti bent 30 min. Turi šunį? Puiku! Galbūt į darbą gali eiti pėsčiomis arba minti dviratį? Irgi fantastika! Tai turėtų padėti jaustis šiek tiek kitaip. Man padeda.

TURĖTI, DĖL KO ATSIKELTI

Kol nenuklydome į egzistencinius klausimus be atsakymų, užbėgu įvykiams už akių ir siūlau: tai gali būti tavo mėgstamiausia kava, malonaus kvapo šampūnas ar skanūs pusryčiai. Sukurk sau priežastį, kodėl labai norėsis atsikelti. Tikėtina, kad ta pati priežastis ilgainiui nustos veikti, tad siūlau būti išradingam ir sugalvoti vis naujų.

Mano variantai: sugalvoju, kad eisiu ir 6 val. ryte skaitysiu mėgstamą knygą parke po medžiu, susitariu su drauge išsimaudyti ežere, nusiperku naujų kavos pupelių, užsirašau į treniruotę ryte, vakare palieku įdomaus serialo paskutines dešimt minučių rytui.

TRUMPALAIKIS STRESAS

Chroniškas stresas, trunkantis nuo kelių dienų yra kenksmingas mūsų organizmui, o štai trumpalaikis – gali būti puikus geros nuotaikos, žvalumo ir imuniteto stiprinimo šaltinis. Padaryk intensyvią mankštą, išsimaudyk po šaltu dušu ar atlik Wim Hof kvėpavimo pratimų – visa tai irgi gali tau praskaidrinti ūpą.

DIENOS PLANAS POPIERIUJE

Nuo užduočių ir dalykų, kuriuos reikia išspręsti, zvimbia galva? Pasidalink savo nuogąstavimais su savo planuote – išrašyk dalykus, kuriuos turi padaryti. Man vien nuo to lengviau pasidaro!

PASIRUOŠK RYTUI IŠ VAKARO

Mano vienas draugas vakare susitvarko namus, išplauna indus, sudeda daiktus į savo vietas. Jis sako, kad taip daro tam, kad rytojaus rytą atsikėlus jį pasitiktų švarūs ir sutvarkyti namai.

SUŽINOK DAUGIAU

Daugiau mano ryto rutinos paslapčių rasi mano Meilės sau pamokose – ten išsamiai papasakojau apie būdus sukurti savo ryto rutiną ir su jos pagalba susidraugauti su savimi. Prisijunk čia.